5 zimních vlasových problémů a jak je řešit

Zimním dnům ještě z daleka není konec, nezapomeňte však přizpůsobit venkovním teplotám i vaši péči o vlasy. Suchý vzduch, mráz a časté nošení čepic dokážou na vlasech nadělat pořádnou paseku. Podívejte se na 5 nejčastějších problémů s vlasy během zimního období a naše tipy, jak je řešit!

Problém č. 1: Elektrizování a poletování vlasů

Elektrizující vlasy nejsou v zimním období ničím neobvyklým. Poletující vlásky, které se lepí na obličej a všechno kolem známe všichni. Tuhle nepříjemnost způsobuje obyčejná statická elektřina. Vlasy mají kladný náboj, stejně jako částečky prachu, nečistot ale třeba i kousky oblečení. Jelikož v zimě dochází k častému tření vlasů o čepice, svetry, deky, kukly, helmy a pod., dochází k vzájemnému odpuzování kladných nábojů, čehož důsledkem je elektrizování. Kladné částice z ovzduší se navíc mají tendenci kumulovat se na poškozených vlasech, proto elektrizování často více trápí držitele poškozených, sušších vlasů.

Řešení: Hydratace! Zaměřte se na zařazení hydratačních produktů do vaší vlasové rutiny. Šampon a kondicionér z hydratační řady Hydrate & Conquer od O&M dodá hydrataci suchým, poškozeným a barveným vlasům. Extrakt z pouštní broskve je bohatý na vitamín C, který udržuje vlasy zdravé a vyživené. Irský mech obsažen v obou produktech je perfektním zdrojem hydratace. Tasmánská mořská řasa navíc regeneruje poškození díky bohatému obsahu aminokyselin a antioxidantů.

Problém č. 2: Roztřepené konečky

Zejména majitelky dlouhých vlasů v zimě bojují s roztřepenými konečky. Vlasy se často zamotávají do oblečení a dochází k jejich mechanickému poškození. Suchý vzduch a nízké teploty je zase oslabují a dehydratují, kvůli čemuž se snadno a rychle poškozují. Vlasy pak působí matně a nezdravě.

Řešení: Bezoplachová péče v podobě olejů! Vyzkoušejte třeba regenerační olej Olaplex N°7 Bonding Oil, který pomáhá zacelit konečky, uhlazuje, eliminuje poletování, dodává lesk a navíc poskytuje tepelnou ochranu až do 230°. Díky patentované účinné látce Olaplex posiluje strukturu vlasů v jejich jádru.

Problém č. 3: Vypadávání vlasů

Teplotní rozdíly mezi venkovním a vnitřním prostředním negativně ovlivňují vlasy i pokožku hlavy. Pokožka hlavy může být nadměrně vysušená a chybí ji potřebné živiny. Střídaní teplot mezi mrazem venku a přetopenými vnitřními prostory může mít v horším případě za následek vypadávání vlasů.

Řešení: Podpořte růst vlasů a omezte jejich vypadávání pravidelným používáním vlasového tonika! Tonikum Natucain má složení 100% přírodního původu a obsahuje patentovanou účinnou látku MKMS24, vyrobenou technologií kmenových buněk z bambusu, čočky a tymiánu. Tonikum dodává pokožce hlavy potřebné živiny a prodlužuje růstovou fázi růstu vlasů. Výsledkem je slabší vypadávání a růst nových vlasů.

Problém č. 4: Rychle se mastící vlasy

Pokožka hlavy je v zimě namáhána více než kdy jindy. Nošení pokrývek hlavy je nezbytné, nicméně pod čepicí se pokožka hlavy více potí a následkem toho mají vlasy tendenci více se mastit.

Řešení: Čistá pokožka hlavy! Zbavte pokožku hlavy přebytečných olejů, potu, přípravků a dalších nečistot, které zvyšují produkci mazu. Dopřejte pokožce hlavy důkladný refresh peelingovým šamponem Urban Alchemy Salt Scrub, který odstraňuje z pokožky hlavy odumřelou kůži a přebytečný kožní maz. Šampon hloubkově čistí vlasy a efektivně odstraňuje zbytky silikonu, minerálů a produktů stylingu.

Problém č. 5: Zplihlé vlasy bez objemu

Čepice a nadměrné používání stylingových produktů proti krepatění a poletování mohou mít za následek plihnutí vlasů. Vlasy jsou uplácané, účes nedrží a působí unaveně. Vraťte jim ztracený půvab!

Řešení: Používejte vhodný objemový styling, který nezplihne! Objemový pudr Maria Nila Power Powder dodá vlasům objem a texturu. Snadno a precizně jej nastříkáte ke kořínkům, kde potřebujete vytvořit objem. Tento pudr poskytuje tzv. styling s pamětí, takže i když používáte pokrývku hlavy, styling snadno znovu aktivujete pročesáním prsty.

Sdílet:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *