Očekávaná novinka je tady! Permanentní barvy Faction 8 od Pulp Riot

Nedávno jsme vám představili žhavou novinku od oblíbené značky barev Pulp Riot – její první kolekci permanentních barev Faction 8! Faction 8 nabízí širokou paletu barev pro odvážné kadeřníky, kteří se nebojí experimentovat. Faction 8 je jediná kolekce permanentních barev nabízející konzistenci vytvořenou speciálně pro současné techniky barvení s jednoduchou aplikací, dokonalým krytím a bezproblémovým mícháním. Co můžete od této řady očekávat? O novince Faction 8 jsme si popovídali s technologem New Flag a kadeřníkem Pavlem Filandrem.

Faction 8 je první permanentní řadou od značky Pulp Riot. S jejich semi-permanentními barvami jsi pracoval už předtím. Čím je pro tebe značka Pulp Riot výjimečná?

Barvy Pulp Riot jsou více zaměřené na koloristy a kadeřníky kreativce, kteří rádi míchají barvy. Skvělé je jejich stále se rozvíjející portfolio barevných odstínů s minimálním omezením. Pro mě je nejdůležitější jejich šetrnost k vlasům a zdraví klienta. Jejich stálost, lesk a hydratace vlasů po barvení jsou opravdu skvělé.

Jaké byly tvé první pocity po vyzkoušení Faction 8? Uchvátily tě tyto barvy již po prvním vyzkoušení?

Barvy jsem zkoušel asi 4 měsíce, než jsme s nimi přišli na trh. Abych byl upřímný, byl jsem ze začátku skeptický, ale je pravda, že jsem na vlasovou kosmetiku náročný a přeci jen už jsem kadeřník starší generace 🙂 Takže zůstávám v klidu a buď mě produkt přesvědčí, anebo mě prostě nedostane a jdu dál. První překvapení přišlo relativně brzy, když jsem začal vnímat odstíny, protože tím je Pulp Riot opravdu jedinečná oproti konkurenci. Jejich barvy jsou opravdu studené a na to u nás nejsme zvyklí. Přestože je nám kadeřníkům od spousty značek vnucováno, že jejich barvy jsou studené, výsledky nás většinou neuchvátí. Kolekce PR Faction 8 má opravdu studené barvy a na to si kadeřníci musí zvyknout a sžít se s tím. Pokud potřebujete barvu se zlatým odleskem, není to samozřejmě problém. Ač si to mnohdy nechceme přiznat, tak většinou chybu udělá kadeřník, ne ten produkt. 

Čím se barvy Faction 8 liší od jiných permanentních barev?

Diametrálně odlišné jsou právě tím, že nejsou ani na zlatém 3 základu, ani na zeleném 0, ale na modrém 1 základu. Proto jsou primárně studené. Mnoho kadeřníků by teď mohlo namítat, že chytnou na většině podkladů do zelena, ale to vůbec není pravda. Není tam pouze modrý základ, je jenom v největším podílu. Barvy PR byly vytvořeny přesně podle potřeb kadeřníků, ne tak, jak se běžně dělají na objednávku u technologa-chemika, který se zabývá nastavením a smícháním pigmentového základu.

Barvy obsahují mnoho přírodních ingrediencí, například kokosový olej, výtažek z quinoi, mangové máslo, lněné semínko a jiné. Je obsah přírodních látek v permanentních barvách v už dnešní době běžný? V čem je přírodní složení barev lepší, než klasické chemické složení?

Ano, máš pravdu. Barvy PR jsou plné rostlinných olejů, vitamínů, minerálů a bílkovin. Jsou velice vhodné pro kadeřníky, kteří hledají barvu s dvojím účinkem.  Není to jenom o tom vlasy nabarvit, ale i napravit a dopřát jim to, co jim mnohdy nešetrným chemickým procesem bereme. V dnešní době je už nutností, aby barvy byli co nejšetrnější a obsahovaly co nejvíce živin pro vlasové vlákno. Na druhou stranu už jsme zažili, že někdy snaha udělat šetrnou barvu přijde vniveč, jako náhrady MEA/DEA a podobné sloučeniny, které časem ukázaly, že nejsou tak kvalitní a že ten zázrak se proste nekoná.

Číslování barev je mírně odlišné od toho klasického. Na co by si měl dát kadeřník pozor před tím, jak začne s Faction 8 pracovat?

No, jak se to vezme. Každá značka má své číslování, ale dle mezinárodní úmluvy se mají používat čísla pigmentů. Takže ten základ je vždycky úplně stejný.  Jen narazí na číslo 7 za desetinou čárkou, která je matná a má velký podíl jak modrého, tak i zeleného pigmentu. A kadeřníci už moc dobře vědí, jak je správně použít. Pak je tam řada 8, která je u PR sametově hnědá. Jinak se kadeřníci nemusí bát, že by se v barvách nevyznali, jen musí dávat pozor právě na chladnost barev, pokud to zrovna nebude jejich záměr. Jinak jsou barvy strašně intuitivní, jednoduché na pochopení a dávají prostor koloristovi pro jeho kreativitu.

Co míchací poměr, jsou tam rozdíly oproti poměrům u jiných barev? Jak se míchají barvy tobě?

Když jsme řešili, jestli je vezmeme do ČR a když jsem byl na školení technologů v Berlíně, řešil jsem právě i ekonomiku pro česky trh. Sám se musím přiznat, že mám rád rychlé barvy, což s 35 minutami působení PR splňuje. Míchací poměry jsou nastaveny velmi jednoduše a zároveň tak, jak by měl profesionální kadeřník barvit. Takže nic nového pod sluncem, jen nesmíme být líní a pak můžeme vydělávat. 🙂

Doporučuje se používat s barvami i developer Pulp Riot. Proč je toto doporučení důležité? Proč by měl kadeřník opravdu investovat do celé výbavy? Může proces barvení pokazit použití developeru jiné značky?

Víš, z laického hlediska to může být jedno. Z profesionálního hlediska to tak úplně není.  Představ si, že si koupíš luxusní auto a dáš na něj úplně nejlevnější gumy. Sice pojedeš, ale nikdo neví, jak dlouho, než ti pneumatika praskne.  Dnešní vývoj barev jde hodně dopředu. Nejen složením, ale i technologií a většinou v developerech, oxidantech, nebo peroxidech, ať si to každý nazve, jak uzná za vhodné, je další nositel pro dokonalé rozvinutí barvy. Pokud jsem profík, držím korporát (ucelený brand) takže v tomhle případě bych nehazardoval. Ono se jednou asi nic moc nestane, max ta barva nechytne, ale z dlouhodobého hlediska používat k barvě jiný developer je proste nepřípustné.

Přejdeme k barevným odstínům. Je tato paleta podle tebe dostačující? Vybere si opravdu každý?

Oficiálně uvádíme 80 odstínů. Přestože už teď jich ve vzorníku máme víc, víme, že už jsou vyvinuté i další krásné odstíny blond barev a tak dále. Myslím, že je to dostatečná paleta jak pro začínajícího kadeřníka, který se ještě trochu bojí smíchat 5 barev dohromady, a pro ty zkušenější je to krásné portfolio pro vytvoření neskutečných, hravých a nápaditých odstínů. 

Značka prezentuje, že přírodní tóny mají studený základ. Co to vlastně znamená, představuje to pro stylistu nějakou výhodu?

Samozřejmě, právě to, že budou působit studeně. Není to jen ta základní řada, ale většina odstínů. Většina barev je namíchaná 75% : 25% a právě tam hraje svou roli jak už jsem zmiňoval ten modrý odstín. Ale myslím, že taky už jsme strašně hluboko v poměrech míchání pigmentů, než se dostaneme k finální barvě.  Určitě doporučuji všem kadeřníkům PR barvy vyzkoušet, přijít na školení, pochopit je a pak už se jen těšit z nových odstínů, které jsme doposud na českém trhu neměli.

Jsou odstíny opravdu tak intenzivní, jak značka slibuje? Které odstíny se ti líbí nejvíce, resp. ze kterých jsi byl opravdu nadšený?

Co mě baví asi nejvíce, protože mám rád barvy, je to, že když kadeřník použije jeden odstín, ve výsledku to nevypadá jako paruka nebo čepice. Pigment se naváže na přírodní pigment ve vlase přesně podle jeho počtu, proto má vlastně každý vlas své vlastní spektrum barvy. 

Poskytují barvy Faction 8 100% krytí šedin?

Ano, to je další předností barev PR, jakýkoliv odstín kryje šediny i bez přidání N odstínů, ale samozřejmě kadeřník musí znát úskalí toho, když to N-ko nepřidá 🙂

Jaká je výdrž těchto barev? Nemusí se zákaznice bát, že se barva časem začne vymývat do nehezkého, nepřirozeného odstínu?

Zatím jsem neměl zákazníci, u které bych řekl, že se mi odmytá barva třeba po 6 týdnech až dvou měsících nelíbí. Možná snad jedna blond, se kterou jsem bojoval a sáhl po špatném odstínů. Namísto 11.21 jsem dal 11.11, ale bylo to mé špatné rozhodnutí, tak to nemůžu dávat za vinu barvě. Přeci jen jsme taky lidi a mýlit se je lidské.

Co bys vzkázal kolegům, kteří váhají nad koupou Faction 8? Proč by profesionálnímu kadeřníkovi určitě neměly chybět v jeho arzenálu?

Určitě ať přijdou nejdříve na školení, nebo ať si ho domluví privátně. Také si můžou objednat několik barev a vyzkoušet je. No a pak už jen ať se jim daří, mají mnoho spokojených zákaznic a jsou mistry svého oboru. Já sám věřím, že každý kadeřník ocení právě tuhle barevnou škálu a že už máme dost těch žlutých a zlatých barev.

Tak ahoj a třeba na viděnou na školení Pulp Riot Faction 8, Váš Pavel

Celé portfolio barev Faction 8 od značky Pulp Riot naleznete na e-shopu New Flag.

V případě zájmu o školení Pulp Riot Faction 8 kontaktujte svého obchodního zástupce nebo nám napište na e-mailovou adresu info@new-flag.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *