Revoluce v odbarvování: Maria Nila Bleach Collection

Švédská značka Maria Nila představuje revoluční dvoufázový systém odbarvovací péče. Odbarvování začíná v profesionálním kadeřnickém salónu a je ukončeno závěrečnou péčí, kterou zákaznice aplikuje doma. Kadeřník má na výběr 2 zesvětlovací prášky – Maria Nila Balayage Bleach a Silver Bleach. Po ošetření v salóně si zákazník s sebou odnese tzv. Silver Shot, kterým ošetří vlasy doma a ukončí tak proces zesvětlování. Vlasový technolog firmy New Flag Pavel Filandr odpoví na otázky, které vám pomůžou lépe pochopit vlastnosti novinky od Maria Nila.

Pavle, Maria Nila představila 2 typy zesvětlovacích prášků, Balayage Bleach a Silver Bleach. Čím se prášky od sebe navzájem liší?

Základní rozdíl je patrný už z názvu, Silver je určen k melírování do folií, kdežto Balayage je vhodný spíš pro freehand techniky . Co se tyká složení, Balayage obsahuje vetší množství kaolinových složek. Rychleji zasychá na povrchu, ale uvnitř krusty stále odbarvuje. Díky této konzistenci zabraňuje obtisknutí na okolní prameny při volných technikách melírovaní.

Je nějaký rozdíl v používaní Balayage Bleach a Silver Bleach?

Jak bylo řečeno v otázce výš, Silver se hodí pro techniky s použitím fólií a Balayage pro freehand techniky. Avšak je také nutno přihlédnout k faktu, že Silver je podstatně silnější a díky svému fialovému pigmentu a popelavému zabarvení potlačuje teplý podklad v průběhu odbarvovaní oproti běžným melírům. Balayage díky své konzistenci poskytne kreativním kadeřníkům úžasnou konzistenci k vytvořeni pocitu práce s barvou, přesto že pracuje s odbarvovací směsí.

Jaký odstín je možné dosáhnout použitím jednotlivých prášků Maria Nila Bleach?

Co se týká hloubek, byl jsem z praxe velmi mile překvapený, Silver stáhne 7 až 8 hloubek a druhý melírovací prášek až o 6, což je relativně hodně na to, jak je tento barvící systém šetrný k vlasům.

Proč je důležité, aby zákazník použil doma Silver Shot, který obsahuje fialové pigmenty? Co by se stalo, kdyby zákazník proces doma neukončil? Proč jsou vlastně fialové pigmenty při zesvětlování tak důležité?

Silver shot je důležitý pro použití bezprostředně při prvním mytí vlasů doma z toho důvodu, že jeho pH je velmi kyselé a pomůže k vyrovnaní celkového pH po odbarvovaní. Také doplní potřebný fialový pigment, který potlačí zůstatkový pigment ve vlase a tím udrží klientce melír ve studeném, připadne při ponechaní 25 minut, stříbrném tónovaní. Když klient nepoužije Silver Shot, zbytečně zkrátí pigmentovou korekci, vlasy se rychleji otevřou a melírované vlasy dostanou snadněji teplý odlesk.

Silver Shot si zákazník nezakoupí samostatně, dostane jej až po absolvování ošetření v salóně. Existuje nějaká alternativa pro ty, kteří ošetření v salóně neabsolvují, ale hledají přípravek s fialovými pigmenty?

Těch produktů je hned několik. Maria Nila má celou řadu Silver, která tlumí teple pigmenty ve vlase, nebo třeba Prescription Blonde od Urban Alchemy, který se přidává jak do šamponu, tak i kondicionéru.

Proč je systém Maria Nila Bleach určen výhradně pro použití v salónech? Co bys odpověděl zákaznici, která by raději chtěla experimentovat doma a do salónu se jí nechce?

Je rozdíl, pokud se bavíme o profesionálním materiálu a ten je vždy určen jen do rukou specialistů, odborníků a vyškolených kadeřníků. Kadeřník je schopný správně diagnostikovat vlas, proto následně používá správnou výšku developeru a přidá správný poměr OLAPLEXU.

A co bych odpověděl klientce, co se chce pokoušet něco páchat doma… no, že si apendix doma neodoperuje taky sama, tak ať to raději přenechá odborníkům 😊

Čím jsou produkty Maria Nila Bleach tak unikátní? Proč by měli kadeřníci sáhnout právě po této řadě?

Maria Nila jako taková dbá na vysokou kvalitu svých výrobků, nejen že jsou vegan, ale také jsou šetrné jak ke klientovi, tak k životnímu prostředí, ale jejich unikátní složení je dokonalé. Přál bych si, aby každý kadeřník vyzkoušel tento odbarvovací systém a potom pochopí strategii teto značky. Za mou dosavadní 20 letou praxi jsem s lepším melírem zatím nepracoval.

Jak se s přípravky Maria Nila Bleach pracuje tobě?

Protože jsem podnikatel, oceňuji bezpochyby krásný, stylový a designový obal melíru, protože i já se snažím, aby můj salon byl příjemný mým zákazníkům a některé obaly moc reprezentativní nejsou. Baví mě i to, že mám možnost dát klientovi Silver Shot k tomu jako dárek. Přesto, že klient zaplatí nemalou částku, tak odchází s pocitem, že myslím i na péči o jeho vlasy doma. Ale bezesporu to hlavní je kvalita složení přípravků a následná kvalita vlasů po použiti těchto melírů. Mě třeba velmi překvapil Silver už svou barvou v dóze a svou šetrností při odbarvovaní od pokožky, nemluvě o bezkonkurenčním potlačovaní teplých pigmentů. Silver se nebojím doporučit profesionálním kadeřníkům, protože z něj musí být nadšený úplně každý.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *